Avrupa Yetim Eli Mardin’deki yetim ailelere gıda yardımında bulundu

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Mardin merkez Artuklu ilçesindeki yetim ailelere Ramazan ayı öncesi gıda kolileri dağıttı.

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif önceki insani yardım çalışmaları hız veren Avrupa Yetim Eli, Mardin’deki yetim aileleri sevindirdi.

Almanya’dan gelerek Mardin’deki yetim ailelere gıda kolilerinin dağıtıma katılan Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman, yardımlarının Ramazan ayı boyunca devam edeceğini söyledi.

Avrupa Yetim Eli Derneği Genel Başkan Yardımcısı Serdar Şişman,

Yardımların dağıtımı sırasında dramlarla karşılaştıklarını kaydeden Şişman, şöyle dedi:

“Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak, Mardin merkezde Ramazan ayı öncesi tespit edilen ailelere gıda kolilerini dağıttık, dağıtmaya devam edeceğiz. Dağıtım sırasında tespit ettiğimiz ailelerin dramlarıyla karşılaştık, yetim çocukları gördük, yetim çocukların hasta olan annelerini gördük, ayaküstü de olsa biraz konuşma fırsatı bulduk. Rabbim yardımcıları olsun Ramazan öncesi bu ailelere gıda kolilerini ulaştırıp sıkıntılarını bir nebze de olsun hafifletmeye çalıştık. Bu ailelerin Ramazan ayını daha rahat geçirebilmeleri adına Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin bize verdikleri yardımları buralarda dağıtmaya devam edeceğiz. Tabi sadece Mardin’de değil, Bingöl’de, Elazığ’da ve diğer illerimizde de bu çalışmaları yürütüyoruz. Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli olarak, Avrupa’da yaşayan hayır sahipleri ile fakirler arasında köprü vazifesi görüyoruz. Rabbim, imkân verdiği müddetçe gelen yardımları muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmaya devam edeceğiz.” (İLKHA)