Avrupa Yetim Eli Buket'i hayal ettiği odasına kavuşturdu

Avrupa Yetim Eli, Uganda’da gıda yardımı yaptı

Uluslararası yardım kuruluşunun Afrika ülkelerinden Uganda'da dağıttığı gıda paketiyle, yüzlerce mağdur ailenin yüzünü güldü.

Afrika ülkeleri başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardım eden Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli,  gıda ve giyim yardımları, cami inşaatı, su kuyusu projeleri ve sünnet organizasyonları ile mağdurların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

“3 aylar” çalışmaları kapsamında Uganda’ya gelen Avrupa Yetim Eli, Avrupa ve Türkiyeli hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Avrupa Yetim Eli temsilcileri, gıda yardımlarının yanı sıra çeşitli oyuncak ve şekerlemelerle de çocukları sevindirmeyi ihmal etmedi.

Uganda’nın farklı şehirlerinde ve köylerindeki yardım çalışmalarını sürdüren Avrupa Yetim Eli, Uganda’nın Kamuli şehrinin Ediruma bölgesi Balawooli köyünde 100 aileye, Buyende bölgesindeki Kiriberiria köyünde de 100 aile olmak üzere fakir ve muhtaç 200 aileye gıda yardımında bulundu.

Kampala şehrinden yola çıkan Avrupa Yetim Eli heyeti, yaklaşık 8 saat süren uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Uganda’nın Kamuli şehrine ulaştı.

Kendilerine gelecek yardımları dört gözle bekleyen mağdur ve muhtaç köy sakinleri, Avrupa Yetim Eli heyetini, bölgeye has karşılama töreni ile karşıladı. Avrupa Yetim Eli heyetine, yoğun bir ilgi gösteren halk, aldıkları yardımlardan dolayı heyete teşekkür etti.

Yetim nüfusunun yoğunlukta olduğu bölgedeki fakir ve muhtaç ailelere gıda yardımında bulunan Avrupa Yetim Eli, yardımlarıyla yüzleri güldürdü. Aldıkları yardımlarla yüzleri gülen muhtaç ailelerin sevinçleri ise görülmeye değerdi.

“200 aileye gıda paketi dağıttık, yardımlarımız sürecek”

Yapılan yardım çalışmalarına katılan Avrupa Yetim Eli gönüllüsü Nizamettin Aygan, ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmak için binlerce kilometre uzaklıkta bulunan mazlumlara ulaşmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Mağdur ailelere gıda yardımında bulunduklarını belirten Aygan, şunları söyledi:

“3 aylar münasebetiyle 200 aileye gıda paketi dağıttık, çok güzel bir hayır oldu. İnşallah buradaki yardımlar devam edecek. Burada nice mağdur ve yetim aile var. Bu yüzden hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz. Rabbim yapılan yardımları kabul etsin, yeni hayırlara vesile etsin. Bütün hayırseverlerimizden Allah (Celle Celaluhu) razı olsun. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum Afrika Uganda’dan selamlar, sevgiler.” (İLKHA)