Adak, akika ve şükür kurbanları Uganda'da dualarla kesildi

Adak, akika ve şükür kurbanları dualarla kesildi

Afrika ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelerde yardım çalışması yürüten Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin bağışladığı 100'e yakın adak, akika ve şükür kurbanını keserek dağıttı.

“Yetimler ülkesi” olarak nitelendirilen Uganda’da yardım çalışmalarını hızlandıran Avrupa Yetim Eli, Kampala şehrinde hayırseverlerin bağışladığı adak ve akika kurbanlarını kesip dağıtarak yetimlerin, fakir ve muhtaçların yüzlerini bir nebze de olsa güldürdü.

Kampala şehrinde kestikleri kurban etlerinin fakirlere dağıtımına ilişkin konuşan Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Nizamettin Aygan, kendilerine Avrupa ülkeleri ve Türkiye’deki hayırseverler tarafından bağışlanan adak, şükür ve akika kurbanlarını keserek ihtiyaç sahiplerine dağıttıklarını söyledi.

Avrupa Yetim Eli olarak Afrika’nın Uganda ülkesindeki çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Aygan, yardım çalışmalarına öğrenci nüfusunun yoğun olduğu Kibuli Müslim Okulu’ndan başladıklarını belirtti.

Aygan, “Uganda’daki yardım çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda öğrenci sayısının yüksek olduğu bir okuldayız. Bu okulda İslami ve fenni ilimler birlikte veriliyor. Bu okulda yaklaşık 800 öğrenci eğitim ve öğretim görmektedir. Bu okulda adak, akika, sadaka ve şükür kurbanlarını kestik. Yaklaşık 600 öğrenci yetimhanede kalıyor. İnşallah yardımlarımız devam edecek. Rabbim, yardımlarda bulunan hayırseverlerimizden razı olsun.” dedi. (İLKHA)