Avrupa Yetim Eli Urfalı yetim çocukları sevindirdi.

Avrupa Yetim Eli Urfalı yetim çocukları sevindirdi.

Avrupa Yetim Eli, Kurban Bayramı öncesinde Şanlıurfa'da yetim çocukları tepeden tırnağa giydirerek onarı sevindirdi.

Avrupa Yetim Eli, “Eno Yetim Giydirme Projesi” kapsamında Şanlıurfa’da yetim çocukları baştan aşağı giydirdi.

Bahçelievler Mahallesi’nde bir giyim mağazasında düzenlenen programa Avrupa Yetim Eli Türkiye Koordinatörü Nurullah Günaydın katıldı. Mağazaya aileleri ile gelen çocuklar istedikleri giysileri beğenerek seçti.

Yetim çocukları kendi elleriyle giydiren Günaydın, yetimleri giydirme projesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Günaydın, “Avrupa Yetim Eli olarak her bayram olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da yetimleri sevindirmek için Şanlıurfa’dayız. İnşallah bugün yetimlerimizi giydireceğiz. Bu konuda bize destek veren Eno kardeşimize çok teşekkür ediyoruz. Allahu Teâlâ hayrını kabul etsin. İnşallah bugün Urfa’daki yetim kardeşlerimizi sevindireceğiz. Allah bütün hayırseverlerden razı olsun. İnşallah yarın Batman’da olacağız oradaki yetim kardeşlerimizi sevindireceğiz.” şeklinde konuştu.

Yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle çağrıda bulunan Günaydın, “Kurban Bayram’ındayız. Kurbanlarını kestirmek isteyen hayırseverlerimiz kendilerine yardımcı olabiliriz. Afrika, Asya ve Türkiye’de kurbanlarını kestirebilirler. Allahu Teâlâ şimdiden hayırlarını kabul etsin. Tüm Müslümanlarında Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.” diye konuştu. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)