Avrupa Yetim Eli'nden hayırseverlere teşekkür mesajı

Avrupa Yetim Eli’nden hayırseverlere teşekkür mesajı

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramında olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarında yardımların ulaştırılmasına vesile olan hayırseverlere teşekkür etti.

Dünyanın birçok ülkesinde yardım programları düzenleyen Avrupa Yetim Eli, yayımladığı bir mesajla, Kurban Bayramında dünyanın farklı coğrafyalarında muhtaçlara yardım ulaştırılmasına vesile olan başta hayırseverler olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Avrupa Yetim Eli Yönetim Kurulu adına yayımlanan mesajda, “Bayramları bayram kılan, çocukların yüzündeki tebessümdür. Bundan daha değerlisi ise, ırkına, rengine, diline ve dinine bakmadan başta yetimler olmak üzere ihtiyaç sahibi çocukların gamzelerine tebessüm ekebilmektir. Geride bıraktığımız Kurban Bayramında bu hedefi gerçekleştiren siz değerli hayırseverlerimize Avrupa Yetim Eli olarak sonsuz teşekkür ederiz. Avrupa Yetim Eli olarak bağışlamış olduğunuz kurbanları Türkiye dâhil dünyanın farklı bölgelerinde ve yüzlerce ayrı şehirlerde keserek siz değerli hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmayı bize bahşeden Rabbimize hamd ederiz.” denildi.

Kurban Bayramın ve öncesinde yapılan yardımlarla hayırseverlerin büyük bir başarıya imza attığına değinilen mesajda, “Ne mutlu size ki; dünyanın beklide haritada yerini bile bulamayacağınız ülkelerinde çocuklar, kadınlar, yetim-öksüzler, beli bükülmüş piri faniler ellerini açmış sizin için dua ediyorlar. Afrika’nın en ücra noktasında adeta coğrafyanın bittiği yerlerde Togo’da, Zanzibar’da yüzlerce mazlumun sofrasını siz değerli hayırseverlerimizin bağışladığı kurban etleri süslerken sizlerin payına ise binlerce kez ‘Allah Razı olsun’ duası düştü. Kara Kıta’nın Kenya’dan, Benin’den hatta Uganda’dan bile, siz hayırseverlerimize doğru tebessüm yüklü cennet rüzgârları esiyor. Rabbim hayrınızı kabul eylesin. Derme çatma kamplarda hayatlarını sürdüren Somalili çikolata renkli yetimler, doyan karınları ve bayramlık urbalarıyla siz manevi anne ve babalarını manen veda tepelerinden selamlıyor adeta. Yüz yılın mazlumları Arakan mazlumlarının, yani dualarıyla Allah-u Teâlâ arasında perde olmayan o mazlumların duaları da siz muhterem hayırseverlerimize yönelik.” ifadelerine yer verildi.

Mesajın sonunda, “Yemen’den, Karadağ’dan, Makedonya, Ürdün ve Kırgız diyarlarından mazlumlar Avrupa Yetim Eli aracılığıyla siz değerleri hayırseverlerimize teşekkür ediyor ve Allah razı olsun duasıyla sizlere esenlikler diliyoruz. Gazze sokakları vekâlet anında okunan isimlerinizle adeta Selahaddin-i umutlar yeşerten verimli cennet bahçelerine dönüşüyor. Ülkemizin onlarca noktasında sizlerin bağışlarıyla bayramlıklarına kavuşan yetimler adına, sofrasına bayramdan bayrama et konan mazlumlar adına, Avrupa Yetim Eli olarak siz hayırseverlerimize canı gönülden teşekkür ederiz. Afrika’nın en uç noktasında sizin bağışladığınız gömlek ile bayrama girmenin sevinciyle zıplayıp oynayan, bağışladığınız ayakkabılar içinde köyü arşınlayan coğrafyasının rengiyle boyanmış çocuklar ve yüzlerindeki tebessüm adına siz hayırseverlere teşekkür ederiz. Bağışlamış olduğunuz kurbanlarla bizleri bu hayırlı işe hadim kılan siz değerli hayırseverlerden Allah Teâlâ binlerce kez razı olsun. Daha güzel ve daha kapsamlı hayır projelerinde buluşmak umuduyla… Unutmayalım ki; bir tebessüme muhtaç milyonlarca çocuk sizi bekliyor.” ifadeleri yer aldı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)