Avrupa Yetim Eli'nden kışlık giyim desteği

Avrupa Yetim Eli’nden kışlık giyim desteği

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yetim ve yardıma muhtaç 50 çocuğa kışlık giyim yardımında bulundu.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Türkiye’deki yardım çalışmaları kapsamında Kahta’da faaliyet yürüten Kahta Umut Kervanı Derneği aracılığıyla ilçedeki yetim ve yardıma muhtaç 50 çocuğa mont ve bot yardımında bulundu.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklamada bulunan Avrupa Yetim Eli Temsilcisi Murat Yılmaz, “Kış çalışmaları kapsamında başlatmış olduğumuz ‘Hava Soğuyunca Değil Yüreği Soğuyunca Başlarmış İnsanın Kışı’ sloganıyla startını vermiş olduğumuz kış yardımı için bugün Adıyaman’ın Kahta ilçesindeyiz. Evet, yetim aileler, en çok kış onlar için zor geçiyor. Kışın dondurucu soğuğuyla karşı karşıya kalıyorlar. Üşüyen elleri, titreyen bedenleri… Kışı daha rahat geçirebilmeleri için, ayrıca Müslümanlar arasında kardeşlik ve dayanışma ruhunu daha iyi yaşatabilmek için sizin desteklerinizi de istiyoruz. Siz hayırseverlerin desteğiyle bugün Kahta ilçemizde onlarca yetim kardeşimize bir mont bir bot yardımı yaptık. Rabbim emeği geçen kardeşlerimizin ve hayır sahiplerinin ecirlerini zayi etmesin. Allah razı olsun.” dedi. (İLKHA)