Avrupa Yetim Eli'nden öğrencilere kışlık giyecek yardımı

Avrupa Yetim Eli’nden öğrencilere kışlık giyecek yardımı

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, yardım çalışmaları kapsamında Bingöl'de öğrencilere kışlık olarak bot ve mont yardımında bulundu.

Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli,  yardım çalışmaları kapsamında Türkiye’deki faaliyetlerini sürdürüyor.  Bingöl Umut Kervanı aracılığıyla Bingöl’ün Genç ilçesinde kışlık olarak 50 öğrenciye bot ve mont yardımında bulundu.

Almanya’nın yanı sıra; Türkiye, İsveç, İtalya, Avusturya, Fransa, Kanada, Danimarka ve Balkan ülkelerinde temsilcilikleri bulunan Avrupa Yetim Eli, gıda ve giyim yardımları kapsamında yüzleri güldürmeye devam ediyor.

Bingöl’de hayırlı faaliyetlerde bulunan Bingöl Umut Kervanı aracılığıyla Uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli,  yardım çalışmaları kapsamında Genç ilçesi İMKB Ortaokulu’nda okuyan 50 öğrenciye kışlık olarak bot ve mont yardımında bulundu.

Öğrencilerine yardımda bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli’ne teşekkürlerini ileten İMKB Ortaokulu müdürü Abdulrezzak Bek, “Öncelikle Avrupa Yetim Eli Derneği’ne öğrencilerimize yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Toplumda bu tür duyarlıkların olması gerçekten çok güzel bir hareket. Bugün burada 50 öğrencimize bot ve mont yardımında bulundular. Okulumuz adına kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bingöl Umut Kervanı Başkan yardımcısı Refik Gönül, uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği’nin, Bingöl’ün Genç ilçesinde kışlık olarak 50 öğrenciye bot ve mont yardımının ulaşmasında aracılık ettiklerini dile getirdi.

Gönül, “Bingöl Umut Kervanı olarak, uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli Derneği’nin, Bingöl’ün Genç ilçesinde kışlık olarak 50 öğrenciye bot ve mont yardımının ulaşmasında aracılık ettik.  Bu yardımda katkısı olanlardan Allah razı olsun. Avrupa Yetim Eli Derneği’nin bu güzel ve anlamlı yardımda bulunması, kış öncesinde öğrencileri sevindirmesi bizleri de mutlu etti. Katkısı olan herkesten Allah razı olsun.” şeklinde konuştu. (İLKHA)