Avrupa Yetim Eli'nden Ordu’daki muhtaçlara gıda yardımı

Avrupa Yetim Eli’nden Ordu’daki muhtaçlara gıda yardımı

Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında Ordu'daki yetim ailelere gıda yardımında bulundu.

Almanya Mannheim Merkezli Uluslararası Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Ordu’da onlarca yetim aileye gıda kolisi dağıttı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Avrupa Yetim Eli Ordu Temsilcisi Mehmet Can Mikyas, Ramazan ayı yardım faaliyetleri kapsamında Ordu’da tespit ettikleri yardıma muhtaç onlarca aileye gıda kolisi ulaştırdıklarını söyledi.

Avrupa Yetim Eli’nin uluslararası yardımlarının yanı sıra Türkiye’deki yetimler ve fakir ailelere yönelik yaptığı nakdi ve ayni yardımlarına dikkat çeken Mikyas, yapılan yardımların devam edeceğini belirtti.

Daha çok sayıda yetim ve fakir aileye ulaştıklarını belirten Mikyas, “Hayırseverler bizlere ulaşır ve destek olurlarsa, bizler de daha fazla yetim ve yardıma muhtaç aileye ulaşır ve yardımda bulunuruz. Bu noktada hayırseverlerin desteğini bekliyoruz.” diye konuştu. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)