Avrupa Yetim Eli'nden Suriyeli aileye yardım

Avrupa Yetim Eli’nden Suriyeli aileye yardım

Avrupa Yetim Eli, Suriye'nin Halep kentinden gelerek Batman'a yerleşen ihtiyaç sahibi aileye yardımda bulundu.

Dünyanın birçok ülkesinde yetim, öksüz ve muhtaçlara yardım eden uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Suriye’nin Halep kentinden gelerek Batman‘a yerleşen 9 çocuklu Suriyeli aileye yardımda bulundu.

Avrupa Yetim Eli, 19 Mayıs Mahallesi’nde derme çatma bir evde büyük zorluklarla hayat mücadelesi veren ve geçtiğimiz günlerde basında yer alan 9 çocuklu El-Mahruk ailesine şefkat eli uzatarak odun, kömür ve buzdolabı yardımında bulundu.

Yaklaşık 4 ay önce Suriye’nin Halep kentinden gelen aileye bir nebze de olsa yardımda bulunmaya çalıştıklarını belirten Avrupa Yetim Eli Batman Temsilcisi Şenol Bozan, ailenin ihtiyaç sahibi olduğunu kaydetti.

Hayırseverlerin aileye desteklerini beklediklerini ifade eden Bozan, “Avrupa Yetim Eli olarak basında yer bulan ailemize ulaştık. Mağdur olan aileye bu kış şartlarında kömür, odun ve buzdolabı yardımında bulunduk. Bu yardımların daha fazla devam etmesi için hayırseverlere büyük görevler düşmektedir. İnşallah biz de elimizden gelen imkânlar ölçüsünde ailenin mağduriyetini en aza indirme gayreti içerisinde olacağız. Ailemiz 4 ay önce Suriye’den, çatışmalı ortamdan kaçarak Türkiye’ye sığınmışlar. Batman’da ikamet eden ailemiz ciddi anlamda mağdur durumdadır. 9 çocuklu bir ailedir. Geçimlerini çöplerden kağıt, plastik toplayarak sağlamaktadır.” diye konuştu.

Kendilerini yalnız bırakmayıp yaptıkları yardımdan dolayı Avrupa Yetim Eli’ne teşekkür eden Abdo Muhammed El-Mahruk, Suriye’nin Halep kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu evlerinin yıkıldığını, Türkiye’ye sığınmak zorunda kaldıklarını söyledi. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)