Hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar Afrika'da kesildi

Hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar Afrika’da kesildi

Avrupa Yetim Eli, 2019 kurban kesim programını gerçekleştirdiği birçok ülkeden biri olan Kenya'da da hayırseverlerin bağışladığı kurbanları kesti.

Yaptığı yardım çalışmalarıyla dünyanın birçok yerinde bulunan binlerce yetim, öksüz, muhtaç ve fakire ulaşan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 2019 kurban kesim programlarından birini de Afrika’da gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda Kenya’nın Garissa kentinde, hayırseverlerin bağışladığı kurbanlar kesilmeye başlandı.

Almanya merkezli Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, 2019 kurban programı çerçevesinde Türkiye, Afrika, Balkanlar ve Filistin gibi dünyanın birçok yerinde Kurban Bayramı boyunca kurban kesip, muhtaçlara et dağıtacak. Yardım faaliyetleri bayram günleri boyunca devam edecek.

Yapılan kurban çalışmaları hakkında bilgi veren Avrupa Yetim Eli Gönüllü Temsilcisi Nizamettin Aygan, kurbanın Allah’a yaklaşmak olduğunu hatırlattı.

Aygan, “Binlerce kilometre ötedeki kardeşlerinizi unutmayarak kurbanlarınızı onlarla paylaşmanın mutlu gururunu yaşıyoruz. Hamd olsun kurbanlarımızı kestik ve kesmeye devam ediyoruz. Allah-u Teâlâ bu Kurban Bayramı hürmetine kestirdiğiniz kurbanları kabul ve makbul eylesin.” temennisinde bulundu.

Avrupa Yetim Eli olarak Kenya’ya kurban organizasyonunu gerçekleştirdiklerini aktaran Aygan, “Allah nasip ederse bu kapsamda çalışmalarımız bayramın 4’ncü gününe kadar devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Hayırseverlere de seslenen Aygan, yetim ve mağdurlara hayır köprüsü olan Avrupa Yetim Eli’ne kurban sonrası da yardım ve bağışların devam etmesini istedi. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)