Kenyalı muhtaç ailelere gıda ve giyim yardımı

Kenyalı muhtaç ailelere gıda ve giyim yardımı

Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Avrupa Yetim Eli, Afrika'nın Kenya ülkesinde 100 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve yüzlerce muhtaç çocuğa bayram öncesi giyim yardımında bulundu.

Dünyanın birçok ülkesinde yetim giydirme programları düzenleyen Avrupa Yetim Eli, Afrika’da bulunan Kenya ülkesinin Garissa şehrine bağlı Mororo ilçesinde 100 ihtiyaç sahibi aileye gıda, yüzlerce muhtaç ve yetim çocuğa ise bayram öncesi giyim yardımında bulundu.

Yıl boyu yardım faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim Eli, dünyanın birçok yerinde yetim giyindirme faaliyetlerini sürdürürken bayram arifesinde Kenyalı muhtaç ve yetimleri giyindirerek mutlu etti.

Kurban Bayramı arifesinde Kenya’ya vardıkları gibi gıda dağıtımında bulunup yetimleri giyindirdiklerini belirten Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Nizamettin Aygan, 15 Ağustos’a kadar Kenya’da yardım çalışmalarında bulunacaklarını söyledi.

Aygan, “Avrupa Yetim Eli orak bayram öncesi Kenya’ya geldik. Hayırseverlerimizin destekleriyle gıda yardımında bulunduk. Bu vesileyle muhtaç ailelere çiftçe bayram yaşattık. Rabbim hayırseverlerimizin yaptıkları hayırları kabul ve makbul eylesin. Hayırseverlerimizin duyarlılığı takdire şayandır. Buradaki muhtaç kişiler bizi gördükleri zaman çok mutlu oluyorlar.” dedi.

Yüzlerce yardıma muhtaç ve yetim çocuğa giyim yardımında bulunduklarını aktaran Aygan, “Muhtaç ailelere gıda paketlerimizi dağıttıktan sonra yetim, muhtaç ve kimsesiz olan çocuklara da bayramlık giyim yardımında bulunduk. Bayram öncesi bu çocuklara bir bayram daha yaşattık. Bu çocukların ihtiyacını bayram öncesi gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)